ALCOMA UNI2 (0,65 m)

Unifikovaná řada antén pro všechna frekvenční pásma

Nová řada antén ALCOMA s označením UNI vznikla na základě uživatelských zkušeností u aktuálně prodávaných typů ME a AP a kombinuje to nejlepší z obou modelových řad. Antény UNI přichází s novou mechanickou koncepcí malých antén o průměru 0,35 a 0,65 m. Hlavní změnou je sjednocení obou řad do jedné, UNIfikované, kde je možné zcela jednoduše měnit typ s jednoduchým výložníkem za typ s precizním směrováním.

Jemné směrování

Standardní směrování

Držák

Jednoduchá a pohodlná montáž

Jedním z klíčových parametrů při vývoji nové řady antén bylo zachování nízké hmotnosti celého kompletu a tedy i usnadnění manipulace při montáži. Tenkostěnný odlitek spolu s dutými pevnostně optimalizovanými profily umožňuje razantní redukci váhy, zejména u verze s jemným směrováním.

Antény typu UNI jsou navrženy jako jednotná řada pro pásma 6 – 80 GHz, podporují zároveň rozhraní ALCOMA, Remec i rozhraní dalších výrobců. Není proto problém je využít na jakýkoliv spoj v síti.

Snadné směrování v každém pásmu

Základem antén UNI je tenkostěnný odlitek spojený s parabolou, který je možno nainstalovat jak na klasický výložník, tak na mechaniku s jemným směrováním. Díky tomu je možné pro kratší skoky v nižších pásmech využít rychlého a snadného směrování na výložníku, zatímco pro vyšší pásma a delší spoje je určen závěs s precizní mechanikou.

Technické parametry

  • Jeden díl pro oba typy závěsu, všechna pásma (6–80 GHz) a rozhraní (Alcoma, Remec, volitelně další výrobci)
  • Varianta s výložníkem nebo precizním závěsem
  • Precizní závěs: zcela symetrické řešení L/R, rozsah
  • elevace ± 30°, rozsah azimutu ± 20°
  • Možnost využít kompaktní polarizační duplexer
  • Zlepšená mechanická tuhost, nízká hmotnost 0,65 m: 8,7 kg